Półkolonie

 

Półkolonie letnie 2019

dla dzieci w wieku 6-12 lat 

 

Akademia Wiedzy zaprasza na letnią przygodę! 

 

Zapraszamy na aktywne półkolonie pełne przygód i niezapomnianych wrażeń, dzieci
w wieku od 6 do 12lat, które lubią wyzwania i szaloną zabawę.
 


Wakacje to czas nieskrępowanej zabawy, zaskakujących atrakcji oraz wyzwań sportowych. Dla nas najważniejsze są dzieci, to one mają dobrze się bawić, dlatego jesteśmy otwarci na propozycje naszych podopiecznych.

Wszyscy wiemy jak ważnym elementem w rozwoju dziecka jest rozbudzenie w nim kreatywności i ciekawości świata. Stąd organizowane przez nas półkolonie wychodzą z ofertą różnych aktywności, które przez zabawę pomogą w interesujący sposób wspomagać pamięć i koncentrację oraz odkrywać świat i kształtować własne poglądy.

Warsztaty plastyczne, eksperymenty, zabawy na świeżym powietrzu, gry planszowe i logiczne to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji, jakie zaplanowaliśmy dla Twojego dziecka podczas naszych półkolonii!

 

Zapewniamy:

 • profesjonalną opiekę animatorów

 • różnorodne warsztaty

 • bardzo ciekawe zajęcia

 • atrakcyjny wypoczynek Twojego dziecka blisko domu, okolicy

 • dobrą okazję do nabrania pierwszych doświadczeń w samodzielnym spędzeniu dnia poza domem

 • fachową opiekę, rozwój przez zabawę, beztroskie spędzenie czasu w bezpiecznych warunkach

 • animację aktywności dzieci w trakcie wypoczynku

 • dużą ilość atrakcji, ciekawe wycieczki

 • naukę przez zabawę

 • śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek

 • ubezpieczenie

 

Wybierz turnus dla swojego dziecka:

 

1.07 – 5.07 Turnus sportowy

 

Czy jest możliwa sportowa frajda bez wyjeżdżania z miasta? Tak! Turnus ten pozwoli dziecku zmierzyć się z różnorodnymi dyscyplinami sportowymi na świeżym powietrzu. Gry zespołowe, zabawy ruchowe i spotkanie z trenerem to dopiero początek naszej propozycji na aktywny wypoczynek w mieście. Dziecko, zgłębiając z nami cechy dobrego sportowca, będzie miało okazję kształtować własny charakter i talent, poznając przy tym sylwetki olimpijczyków. Wiedząc, jak ważne jest zaszczepianie potrzeby uprawiania sportu i zdrowy tryb życia, wprowadzimy Twoje dziecko m.in. w podstawy mądrego odżywiania, dbając o jego kondycję i zapewniając mu niezapomniane wrażenia!

 

8.07 – 12.07 turnus podróżniczy 

 

W jaki sposób zdobywać wiedzę o świecie? Oczywiście przez zabawę! Nasz turnus podróżniczy, rozbudzi w dziecku ciekawość zwyczajów....... Turnus ten stworzony jest dla dzieci ciekawych świata, pragnących przeżyć wspaniałe przygody. Przeniesiemy się z Twoim dzieckiem w czasie i przestrzeni do świata niezwykłych i dalekich krain. Poprzez doskonałą zabawę odbędziemy podróż dookoła świata. Już pierwszego dnia narysujemy wielką mapę świata, na której zaznaczać będziemy odwiedzane miejsca. Na Twoje dziecko czekają niesamowite przygody, fascynujące zadania i... sekretna misja, od której zależą losy tej wyprawy. Poznamy gry logiczne i strategiczne z całego świata. Wyprawę zakończymy rozbiciem meksykańskiej piniaty.

 

 

15.07 - 19.07 Turnus eksperymentalny

 

Turnus eksperymentalny ma na celu zapoznanie dziecka z fascynującym światem zjawisk fizycznych. Podczas niego młody badacz pozna m.in tajniki czterech żywiołów, dowiadując się, w jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie otaczającego nas świata. Przeprowadzając „mroźne” eksperymenty z wodą, pozna jej właściwości i dowie się jak krąży ona w przyrodzie oraz zmienia stany skupienia. Natomiast eksperymenty wokół ognia pozwolą dziecku przeprowadzać własne doświadczenia chemiczne, po których „węże faraona” przestaną być dla niego wyłącznie zagadkową nazwą! Ale to nie wszystko! W trakcie zajęć dzieci wykonają eksperymenty dotyczące m. in magnetyzmu, wulkanizmu, energii mechanicznej, poznają właściwości ciał stałych, cieczy i gazów oraz wielu innych zjawisk, które nas otaczają.

Pamiętajmy, że rozbudzenie w dziecku ciekawości świata to pierwszy stopień do zgłębienia wiedzy zarówno o nim, jak i o samym sobie!

 

 

22.07 - 26.07 Turnus techniczno-plastyczny 

 

Turnus dla wszystkich miłośników prac ręcznych wykonywanych różnymi technikami. Jeśli Twoje dziecko lubi tworzyć, uwielbia malować i ma głowę pełną niesamowitych pomysłów, te półkolonie są dla niego idealne! Podczas warsztatów dzieci poznają wiele ciekawych dziedzin sztuki. Na Twoją pociechę czeka malowanie przy pomocy pędzla, gąbki, szczotki do zębów, a nawet palców i całych rączek! Wybierzemy się w plener, czyli malowanie na łonie natury. Trochę logicznego myślenia, a więc orgiami dla bystrzaków. Nie ominie nas również zabawa w masach plastycznych czy rysowanie węglem. Liczy się dobra zabawa! Wprowadzimy Twoje dziecko w kolorowy świat zabaw i eksperymentów plastycznych.

 

29.07 - 2.08 Turnus detektywistyczny

 

Turnus stworzony dla dzieci, które chętnie rozwiązują zagadki oraz odkrywają tajemnice. Każdego dnia czeka na Twoje dziecko nowa przygoda. Akademia Wiedzy zamieni się w biuro detektywistyczne. Mali detektywi przeprowadzą śledztwo, zbadają odciski palców, poznają tajemnicę szyfrów,rozwiążą wiele zagadek, narysują portret pamięciowy. Obudzimy wszystkie zmysły aby rozwiązać tajemnicze zagadki. Przeprowadzimy wiele eksperymentów, które przybliżą dzieciom tajemnice biologii, chemii i fizyki. Poznamy książki opowiadające o przygodach detektywów. Każdy dzień będzie inny, ciekawy, nietypowy.

 

5.08 - 9.08 Turnus sportowy 

 

Czy jest możliwa sportowa frajda bez wyjeżdżania z miasta? Tak! Turnus ten pozwoli dziecku zmierzyć się z różnorodnymi dyscyplinami sportowymi na świeżym powietrzu. Gry zespołowe, zabawy ruchowe i spotkanie z trenerem to dopiero początek naszej propozycji na aktywny wypoczynek w mieście. Dziecko, zgłębiając z nami cechy dobrego sportowca, będzie miało okazję kształtować własny charakter i talent, poznając przy tym sylwetki olimpijczyków. Wiedząc, jak ważne jest zaszczepianie potrzeby uprawiania sportu i zdrowy tryb życia, wprowadzimy Twoje dziecko m.in. w podstawy mądrego odżywiania, dbając o jego kondycję i zapewniając mu niezapomniane wrażenia!

 

19.08 - 23.08 Turnus przyrodniczy 

 

Twoje dziecko jest ciekawe otaczającego świata? Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu? Ten turnus jest właśnie dla niego! Razem z Twoją pociechą będziemy codziennie wędrować po okolicy i tropić przyrodę. To świetna zabawa dzięki której Twoje dziecko nabywać będzie umiejętność orientacji w terenie przy pomocy mapy, kompasu, znaków przyrodniczych. Będziemy grzebać w ziemi - posadzimy, posiejemy, zobaczymy co wyrośnie.... Znajdziemy twórcze inspiracje nakreślone kolorami Ziemi i wykorzystamy je podczas różnorodnych warsztatów plastyczno – technicznych. Nie zabraknie również eksperymentów przyrodniczych.

 

 

Każdy z turnusów to nie tylko wspaniała okazja do wypoczynku przed nadchodzącym rokiem szkolnym, ale przede wszystkim niesamowita przygoda poprzez zabawę i naukę!

To właśnie z nami dziecko będzie miało okazję rozwinąć swoje zainteresowania dzięki różnorodnym formom zajęć w twórczej i przyjaznej atmosferze za sprawą m.in ciekawych warsztatów i wycieczek, łącząc zabawę z edukacją.

Pamiętając o tym, jak ważne jest kształtowanie rozwoju społecznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka, dajemy mu także możliwość nawiązania nowych znajomości oraz konstruktywnego spożytkowania energii pod okiem kompetentnej, troskliwej i zaangażowanej kadry.

 

ZAPRASZAMY!

 

 Naszym celem jest aktywny i kreatywny wypoczynek! 

 

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko przeżyło moc wrażeń i niespodzianek oraz poznało oryginalne, a także wypróbowane możliwości spędzania wolnego czasu, które EDUKUJĄ koniecznie pozwól mu spędzić wakacje z nami!

  

Terminy:

I turnus (1.07 - 5.07) - turnus sportowy
II turnus (8.07 - 12.07) - turnus podróżniczy
III turnus (15.07 - 19.07) - turnus eksperymentalny 
IV turnus (22.07 - 26.07) - turnus techniczno-plastyczny 
V turnus (29.07 - 2.08) - turnus detektywistyczny 
VI turnus (5.08 - 9.08) - turnus sportowy
VII turnus (19.08 - 23.08) - turnus przyrodniczy

 

Koszt: 

390 zł/tydzień

 

W cenie:

pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek)

ubezpieczenie

dwie wycieczki podczas jednego turnusu

mile i kreatywnie spędzony czas

 

Zajęcia w godzinach 8:00-16:30*

*możliwość przedłużenia pobytu

 

Otwock, ul. Świderska 5

tel. 780 107 303

e-mail:  biuro@akademiawiedzy.edu.pl

 

  

      Pomagamy                           Uczymy się            Aktywnie spędzamy       Okrywamy w sobie
    wykazać  się                   konstruktywnej pracy      czas na świeżym                  kreatywnego
  i usamodzielnić                         w grupie                       powietrzu                            artystę

 

DO POBRANIA:

Karta kwalifikacyjna uczestnika półkolonii

Karta kwalifikacyjna - ,,Niezapomniana noc w Akademii"